Grupa Smerfy

Wychowawcy:

Urszula Wołowiec

Wioleta Kaczmarzyk

Dominika Rynkiewicz

Opiekun przedszkolny:

Alina Patyńska

Witamy w nowym roku szkolnym 2022/2023!


 

22.04.2022 ,,Eko - pokaz moda"

30.03.2022 - Wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski "Przyjaciel przyrody"

Interaktywny spektakl multimedialny

Bal karnawałowy

19.01.2022 - Dzień Babci i Dziadka

20.12.2021 - Jasełka

06.12.2021 - Wizyta Mikołaja w smerfikach

Zbiórka karmy

30.11.2021 - Pasowanie :-)

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

14.10.2021 - Dzień Edukacji Narodowej

30.09.2021 - Dzień Chłopaka

22.09.2021 - Profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym- warsztaty przeprowadzone przez Higienistki

20.09.021 - Dzień Przedszkolaka

Jesteśmy samodzielni...

Jemy pyszny obiadek :-)

Nasze pierwsze spacery

Tak odpoczywamy...

Leżakowanie w przedszkolu bardzo dobrze wpływa na dziecko. Jego organizm może zregenerować się podczas snu, odpocząć od nadmiaru wrażeń. To również znaczący czas dla układu nerwowego dziecka, który po drzemce znowu będzie gotowy do pracy i zdobywania nowej wiedzy oraz doświadczeń ze zdwojoną siłą..

Witamy w nowym roku szkolnym 2021/2022!

W akcji charytatywnej Góra grosza

09.06.2021 r. Dzień Przyjaciela

 

Podczas zajęć rozmawialiśmy o wartości jaką jest przyjaźń. Dzieci próbowały wyjaśnić kim są przyjaciele, jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel, a także jak samemu być dobrym przyjacielem. Nasze przedszkolaki radosnym uśmiechem i dobrym słowem zaprezentowały postawę koleżeństwa i przyjaźni.

Dzień Dziecka

Dzień mamy i taty

19.05. 2021 -  ,,Spóźniony Słowik’’ – przedstawienie inscenizacji przygotowanej przez grupę ,,Motylki’’

17.05.2021 - Miodobranie - spotkanie z pszczelarzem  ,,Skąd się bierze miód ?’’

10 - 14.05.2021

 Projekt edukacyjny ,,Emocje’’

W tym tygodniu grupa Smerfy w trakcie zajęć ,,przeniosła się’’  w świat emocji. Dzieci uczestniczyły w  projekcie, którego celem było kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i  przeżywania różnych uczuć. Jednym z zadań przedszkolaków było stworzenie siatki pytań, na które poszukiwały odpowiedzi podczas zajęć.  W naszej sali, pojawił się również ,,Tajemniczy Gość’’- Miś Czułek, który bardzo bał się spotkania z grupą i ukrył się w pudełku. Dzieci  poszukiwały sposobu, aby zachęcić misia do wyjścia z ukrycia. Uczyły się dzięki temu empatii, zrozumienia i szacunku dla uczuć innych osób. Poznały przysłowie ,,Strach ma wielkie oczy’’. W trakcie zabaw uczyły się wyrażać emocje ruchem, gestem  i ciałem. Przedszkolaki próbowały wyobrazić sobie złość i ją narysować. Poznały sposoby rozładowania napięcia, złości i smutku. Większość z dzieci zdecydowała, że najprzyjemniejszym uczuciem dla nich  jest miłość. Przedszkolaki wykonały w zespołach pracę plastyczną przedstawiającą różne emocje. W naszej sali powstał kącik emocji, w którym każde z dzieci może wyrazić swoje uczucia i emocje.

04 - 07.05.2021 - Krajobrazy Polski

05.05.2021 -  ,, Piankolina’’- zabawy sensoryczne z  kolorową masą

26- 30.04.02021 - Moja ojczyzna

Z okazji zbliżających się świąt majowych rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie. Dzieci wiedzą już, że mieszkają w Polsce, są Polakami, a nasz ojczysty język to polski. Wiedzą także, że Warszawa jest stolicą naszego państwa. Przedszkolaki wybrały się w wirtualną podróż po Polsce, w trakcie prezentacji multimedialnej. Poznały symbole narodowe i ich barwy,  zaśpiewały w należytej postawie część hymnu narodowego.

29.04.2021r - Wewnątrzprzedzkolny konkurs plastyczny

29.04.2021 r. Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. ,, Wszystko to, co sprawia, że jestem szczęśliwy’’. Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie, szczególnie Julianowi Pietrzykowi za zajęcie I miejsca i Alicji Bartosińskiej za zdobycie wyróżnienia.

22.04.2021r - Dzień Ziemi

Dnia 22.04 obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci poznały co znaczy słowo recykling, jak należy segregować śmieci,  dlaczego musimy chronić przyrodę i w jaki sposób. Wykonały tulipany z recyklingu.

Pożegnanie zimy, powitanie wiosny

15 - 19.03.2021 - W marcu jak garncu

W tym tygodniu przedszkolaki uczyły się rozpoznawać zwiastuny nadchodzącej wiosny. Poznały przysłowie ,,W marcu jak w garncu’’ oraz charakterystyczne zjawiska atmosferyczne dla przedwiosennej pogody. Układały rytmy pogodowe, tworzyły marcowy garnek wybierając składniki potrzebne do ,,zupy marcowej’, przyporządkowywały odpowiedni strój do pory roku. W zabawie ,,Prognoza pogody ’’ ćwiczyły umiejętność wypowiadania się . Pożegnały bałwanka pracą plastyczną ,,Roztopiony bałwan’’ i utrwaliły wygląd pierwszych wiosennych kwiatów tworząc kompozycje ,,Przebiśniegi’’.

08 - 12.03.2021 - Zwierzęta egzotyczne

W minionym tygodniu dzieci miały okazję zapoznać się bliżej ze zwierzętami egzotycznymi. Dowiedziały się wielu ciekawostek podczas prezentacji multimedialnej, rozwiązywały zagadki, stworzyły makietę dżungli i sawanny, naśladowały głosy i ruchy wybranych zwierząt podczas zabaw przy muzyce. Z odbitych farbą stóp powstały niepowtarzalne alpaki.

08.03.2021 - Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet w grupie "Smerfy" rodzice przygotowali ne lada niespodziankę. Do przedszkola zawitał Dyzio i Dino - przeurocze alpaki z Rancza Emocji. Dzieci były zachwycone :) Miały okazję je głaskać, czesać, karmić i przytulać. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat pielęgnacji i hodowli tych słodkich zwierzaków. To było fascynujące spotkanie. Dziękujemy!

01 - 05.03. 2021 -  ,,Wszyscy dla wszystkich- kim będę w przyszłości?’’

Tym razem nasza grupa przeniosła się w świat zawodów. Rozmawialiśmy na temat różnych prac wykonywanych przez  dorosłych. Dzieci wzbogaciły słownictwo o nazwy wielu zawodów, przyporządkowywały do nich narzędzia,  poznały charakterystyczny ubiór. Podczas zajęć ,,Od ziarenka do bochenka’’, przedszkolaki miały okazję, przekonać się, jak wielu ludzi z różnych zawodów musi wykonywać swoją pracę, aby chleb trafił na nasz stół. Dzięki temu mogły zrozumieć jej znaczenie i wzajemną współzależność między zawodami. W formie zabaw w kącikach tematycznych, przedszkolaki mogły wcielić się w rolę lekarza, kucharza, mechanika i fryzjera. Podczas pracy zespołowej dzieci konstruowały domy z klocków. Grupa wykonała także twórcze prace plastyczne ,,Fryzjer’’ i ,,Projektant mody’’. Poznając różne zawody, każde z  dzieci opowiedziało kim pragnie zostać w przyszłości

22 - 26.02.2021 - Zdrowie i aktywność fizyczna

W minionym tygodniu dzieci pracowały jak zwykle bardzo intensywnie. Zapoznały się z Piramidą Zdrowego Żywienia i Sportu, pokonały niechęć jedzenia warzyw, rozpoznając je tylko za pomocą wybranych zmysłów: dotyku, węchu, smaku. Dowiedziały się dlaczego ważna jest zdrowa dieta, po co nam witaminy. Rozwijały umiejętności matematyczne tworząc zbiory warzyw i owoców, produktów zdrowych i  niezdrowych, układając rytmy wg wzoru. Z plasteliny powstały kolorowe warzywa i owoce. Nasze ,, Smerfy’’ wykonały również smaczną i zdrową sałatkę owocową.

Prace plastyczne

15.02 - 20.02.2021  - Dokarmiamy ptaki

W minionym tygodniu, dzieci zrozumiały, jak ważna jest pomoc zwierzętom podczas mroźnej zimy.  W trakcie zabaw poznały nazwy zwierząt leśnych, dowiedziały się czym jest paśnik i kim jest leśniczy, a także, które ptaki zimują w naszym kraju. Przedszkolaki  chcąc pomóc skrzydlatym przyjaciołom przetrwać ten trudny czas, z wielkim zapałem przygotowały ,, ptasi przysmak’’,  który rozwiesiliśmy w naszym ogrodzie przedszkolnym.

 

 

15.02.2021 -  Walentynki

W tym dniu rozmawialiśmy o naszych uczuciach, o miłości i przyjaźni. Nie zabrakło radosnych zabaw i tańca. Każde dziecko wykonało własną walentynkę i obdarowało nią  wybraną koleżankę lub kolegę z grupy.

09.02.2021 - W przedszkolu obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem

,, Działajmy razem ''

08 - 12.02.2021 - W świecie muzyki

W tym tygodniu dzieci poznały różne instrumenty. Grały na instrumentach perkusyjnych wg własnego pomysłu i na zadany rytm, tworzyły własne instrumenty i grały na nich tworząc orkiestrę, skakały po pięciolinii jak nutki, słuchały różnego rodzaju muzyki, malowały swoje odczucia przy utworze Vivaldiego ,,Zima''.

Praca plastyczna ,,Mrozem malowane- śnieżynka''

01.02 - 05.02.2021 -  Mali odkrywcy tajemnic kosmosu

29.01.2021 - Spektakl ,,Alicja online''

Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt. ,,Alicja online'', przygotowany przez teatr multimedialny.

28.01.2021 - Bal Karnawałowy

Słodka przekąska

27.01.2021 - Praca plastyczna ,,Maska karnawałowa''

26.01.2021 - Zabawy na śniegu w ogrodzie przedszkolnym

 

20.01.2021 - Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Upominki dla Babć i Dziadków z okazji Ich święta

Zabawa plastyczna ,,Mój smok''

Zabawy z językiem angielskim. 

Spotkanie z lektorami szkoły Leonardo School i robotem Emyskiem

 

Praca plastyczna ,,Portret Babci i Dziadka"

               Praca plastyczna ,,Korona dla królewny''

 ,,Zimowy pejzaż''- malowanie pastą do zębów

Jasełka bożonarodzeniowe: taniec dla Jezuska w kołysce, świąteczne życzenia i piosenki, dzieci wyskakujących z prezentów

Praca plastyczna -  ,, Świąteczna wyklejanka''

Mikołaj w przedszkolu

       W poniedziałek 7 grudnia grupę Smerfy odwiedził bardzo długo oczekiwany gość - Mikołaj wraz
z Elfem i Śnieżynką. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały piosenkę dla gości. Spotkanie minęło w bardzo miłej           atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Cieszymy się, że Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku!

20.11.2020 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

"Każdy człowiek ma swoje prawa. Przestrzeganie ich ma chronić go i pozwala na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Swoje prawa mają również dzieci, które wymagają szacunku i godnego traktowania przez dorosłych. Należy jednak pamiętać, że prawa dziecka nie kolidują z prawami rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich wartościami i światopoglądem".

Dzień pieska

Praca plastyczna

"Domy"

"Sadzenie drzewa i zakładanie rabaty"

Akcja "Kundelek" - zbiórka żywności dla zwierząt ze schroniska w Radomiu

Narodowe Śwęto Niepodległości

10  listopada grupa Smerfy wzięła udział 

w uroczystum odspiewaniu hymnu Polskiego

"Mazurka Dąbrowskiego "
w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” 

Narodowe Śpiewanie Hymnu o godzinie 11:11. 

 

" Polak mały " - prezentacja bajki edukacyjnej o symbolach narodowych.

Zabawa plastyczna - "Godło Polski "

Praca w plenerze  - " Chodź , pomaluj mój świat "

Praca Plastyczna

"Barwy jesieni"

Dzień uśmiechu - 02.10.2020

Praca plastyczna

"Moje emocje"

30 września -  Dzień Chłopaka

Z najlepszymi życzeniami...

23  września  świętowaliśmy

Pierwszy Dzień Jesieni

Taka draka w "Smerfach"

Dzień Przedszkolaka :)

Witamy Smerfy w nowym roku szkolnym 2020/2021!

Zabawy plastyczne - "Lody", "Walizka", "Koszyki z owocami" - praca zdalna

Dla kochanej mamy - praca zdalna

Tęcza - praca zdalna

Przyjecie urodzinowe dla Jana Pawła II - praca zdalna

Portret Jana Pawła II - praca zdalna

Moja dzisiejsza mina - praca zdalna

Mieszkam w Polsce - praca zdalna

Wiejskie podwórko - praca zdalna

Leśny ludek - praca zdalna

Smerfy nie próżnują i wytrwale pracują - praca zdalna

Wielkanocna relacja - praca zdalna

Kolorowy dywan - praca zdalna

Tor przeszkód - praca zdalna

Zwierzątka z jajek - praca zdalna

Marakasy - praca zdalna

18.12.2019 - Jasełka bożonarodzeniowe

06.12.2019 - wspólne zabawy, tańce i śpiew z Elfem, Śnieżynką i Mikołajem

25.11.2019 Dzień Pluszowego Misia

20.11.2019 Międzynarodowy Dzień

Praw Dziecka - dzień niebieski

"Przyjaźń to skarb" 08.11.2019

Nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Arkadia
z Krakowa. Przedszkolaki wzięły udział
w przedstawieniu pt. „Przyjaźń to skarb”.

 

 

 


Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada Smerfy wzięły udział w apelu  z okazji 11 listopada oraz uroczystym odśpiewaniu hymnu Polskiego "Mazurka Dąbrowskiego"
w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” – Narodowe Śpiewanie Hymnu o godzinie 11:11. 

Pasowanie na przedszkolaka 07.11.219
 

Pierwszy dzień jesieni 23.09.19
 

Dzień Przedszkolaka 20.09.19
 

Pierwsze zabawy w przedszkolu

 Przedszkole Publiczne nr 16

w Radomiu

Kontakt

telefon: 48 331 68 10

adres e-mail: poczta@pp16.radom.pl

Adres

ul. Grenadierów 3

26-611 Radom


 

Inspektor danych osobowych

Bartłomiej Kida

Telefon kontaktowy: 733-12-50-12

Adres e-mail: bodo.radom@gmail.com